• INFORMACJA

• W dniu 18.04.2023 roku między godziną 800 a godziną 1530 w ramach konserwacji Radiowego

Systemu Alarmowania będą sukcesywnie uruchamiane syreny alarmowe na terenie Gminy

Chrzanów.

•

Serdecznie zapraszamy naszych przedszkolaków do wzięcia udziału w konkursie plastycznym

"Moja rodzina żyje zdrowo”.

I. Cele konkursu:

- kształtowanie świadomości, że  każdy z nas ma znaczący  wpływ na własne  zdrowie

- umiejętność dokonywania wyboru czynności  wykonywanych samodzielnie i wspólnie z rodzicami mających wpływ na nasze dobre samopoczucie, a tym samym zdrowie

- wyrabianie nawyków prozdrowotnych: właściwego odżywiania, aktywnego spędzania czasu wolnego, wspólnej rozmowy, dbałości o środowisko, w którym żyjemy, oddychamy, pracujemy, odpoczywamy

- rozwijanie zdolności plastycznych i interpretacji plastycznej  treści prozdrowotnych.

II.  Zasady konkursu:

1. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 4 w Chrzanowie.

2. Zadaniem uczestników jest wykonanie płaskiej pracy plastycznej na temat: „Moja rodzina żyje zdrowo”.

3. Technika pracy: dowolna np.  malarstwo, rysunek, wydzieranka, wycinanka, plastelina itp.

3. Format  pracy: A-3.

4. Prace będą oceniane przez komisję powołaną przez Organizatora w dwóch kategoriach wiekowych:

3-4 latki;  5-6 latki.

5. Kryteria oceny pracy plastycznej:

- samodzielność wykonania,

- staranność,

- pomysłowość,

- wykorzystanie różnorodnych technik plastycznych,

- walory artystyczne.

6. Prace uczestników należy podpisać na odwrocie: imię  i nazwisko, grupa oraz wiek i dostarczyć w terminie

do 20 kwietnia 2023r. do nauczyciela koordynującego konkurs:  Małgorzaty Wacławek.

7. Każda praca zostanie sfotografowana i umieszczona na  stronie internetowej przedszkola.

8. Zwycięzcy otrzymają „dyplom” i nagrodę. Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymają „dyplom za udział” i drobny upominek.

9. Termin rozstrzygnięcia konkursu zostanie podany w późniejszym czasie.

10. Decyzja jury jest niepodważalna i ostateczna.

11. Prace pozostają na własność Organizatora.